İlk Buluşmalar

Eski yıllara nazaran günümüzde ilişkiler sosyal medya üzerinden yürütülmekte.Zamanı telefonlara,bilgisayarlara ayırmaktan birebir sohbet yerine kendini sosyal medyada çok iyi tanımlayıp yüz yüzeyken konuşamayan insanlar haline gelen toplumlar arasında ilk buluşma biraz sessiz geçebilir.Peki bu ilk buluşmaların sessizliğini bozmak için neler yapılabilir?

Uyum

Kişilerin karşılıklı konuşmalarında uyum çok önemlidir.Siz siyasi olayları göz önüne alırken karşı tarafın alakası olmayan fikirlerinden bahsetmesi ters tepki yaratacaktır.Konuşma sırasında ortak zevklerinizi ya da ortak meraklarınızı keşfedin. Böylece ikinci buluşmada kendiliğinden ve tesadüfi konuşulmuş olacaktır. 

Konuşurken göz teması kurmak

Göz teması sevgi, nefret, zeka, ürperti, ikna, alaycılık ve bazen de yalan sinyali verebilir. Gözler muazzam bir güce sahiptir, böylece göz teması diğer insanlar üzerinde neredeyse büyülü bir etkiye sahip olabilir. Tabii ki herkesin gözlerine derinlemesine bakarak dolaşamazsınız; mesela gülümsemek gibi. Göz teması da içeriğe bağlı olarak her türlü sinyal gönderebilir. Bu sebeple nasıl kullanılacağını bilmelisin.Onu dinlerken gözünün içine ve ara sıra dudaklarına bakın. Zaman zaman gülüşünü, bakışını övün

Giyim

Kadınların üzerinde çok düşündüğü erkeklerin ise pek önemsemediği bir konudur.Oysaki giyiminiz sizin kişiliğinizi yansıtır.Renkli giyinmeniz veya siyah ağırlıklı giysiler tercih etmeniz sizin duygularınızı ve kişiliğinizi yansıtır.Renkliden kastım gökkuşağı renklerinden bahsetmiyorum 🙂 Sizi daha çok ön plana çıkaran giysiler tercih etmeniz ilk buluşmada büyük etki yaratacaktır.

Konuşma tarzı

İnsanı tanıtan en önemli özelliklerden biri konuşma tarzıdır. Hayata bakışı, inancı, fikir, görüş ve düşünceleri, insanın sözleriyle anlaşılır. Kalpte hissedilenler, zihindeki gizli düşünceler, istekler, idealler, hedefler ve korkular konuşmalara yansır.İnsan yaratılışı gereği, karşısındakini rahatsız etmeyen, samimi, saygılı ve alçak gönüllü bir üslupla edilen sohbetten büyük zevk alır. Görüşler farklı da olsa saygılı bir üslupla konuşmak, olumlu etki uyandırır.

Kasılmayın

Lakayit değil özgüvenli olun. Unutmayın bu buluşma ikiniz için de “daha yakından tanıma” amaçlı. Bırakın o da kendini anlatsın siz de onu değerlendirin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir