Günlük rutin-Cilt bakımı

 

 

Her daim isteğimiz cildimizin parlak ve pürüzsüz olmasıdır.Bunun için bir sürü yüz yıkama jelleri ,kremler,peeling jelleri kullanırız.Peki bunlar sağlıklı güzel bir cilde kavuşmamıza yeterli mi?

Cilt bakımında en önemlisi; cildi doğru şekilde temiz tutmaktır.Makyaj yapmasanız dahi havadan olumsuz etkilenen cilt her akşam temizlenmelidir.

Çok zor olmasa gerek 5 dakikamızı ayırıp kendimize önem verdiğimizi göstermek.Sabah akan kalem ve rimelle uyanmak pek de hoş olmuyor hepimiz kabul edelim.

                        

Peki doğru şekilde temizlemek dedik.Cildi doğru şekilde temizlemek nasıl oluyor?

Öncelikle yüzünüzü ılık suyla yıkamalısınız.Çünkü sıcak su yüzünüzün kurumasına sebep olurken, soğuk su ise kirlerden tamamen arınmasını engeller.Bu nedenle ılık su en doğru seçimdir.
Yüzünüzü ılık suyla ıslatıp temizleyici jel veya sabunu (yine cilt tipinize uygun) köpük yapıp tüm yüzünüze yayın.Alın, yanak ve burun kenarlarınızı hassas olduğundan yavaşça ovuşturun, bu sayede daha iyi temizlenmiş olacaktır.Yüzünüzü son olarak su ile iyice durulayın.En sonunda havlu ile hafifçe yüzünüze bastırarak yüzünüzü kurulayın.

Cilt tipinize uygun ürünler seçmeye çalışın.X kişisine iyi gelen her zaman size iyi gelmez unutmayın!Doğal içerikli ürünler kullanmaya özen gösterin.

Kendimize yaptığımız her bakım bizi özel hissettirir unutmayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir