Libido Düşmanı Gıdalar

Libido, Sigmund Freud tarafından ortaya atılan, insanoğlunun ana sorun kaynağı olarak görünen, bastırılmış duyguları insan benliğinde ateşleyen terimdir.

Cinsel hayatın sağlıklı yürütülebilmesi için, bazı gıdalardan sakınmak şart! Uzmanlar bu gıdaların afrodizyak etkiyi olumsuz etkilediğini ve cinsel gücü azalttığını belirtiyor. 

Çikolata:

 Mutluluk hormonu seratonini salgılatan çikolataya sizi mutlu ederken yüzde 70 daha az kakao içeren çikolatalar sizi cinsel yaşamdan soğutabilir. 

Nane:

Testesteron seviyesini hızla düşüren nane cinsel yaşamı vurabilir. Sindirim için etkili olan nane libido için aynı etkiyi göstermiyor.

 

Kırmızı et:

Yenilen kırmızı etlerin hazmı diğer gıdalara oranla daha zor olduğundan uyuşuk hissetmenizi sağlar. Bu durum da cinsel isteksizliğe neden olabilir.

 

Enerji içecekleri:

Yapay tat ve renklendiriciler içeren bu içecekler cinsel hayata darbe vurur. İçerisindeki sahte maddelerle hem genel sağlığı hem de cinsel yaşamı öldürüyor.

 

Fasulye:

Enerji veren fasulyeyi yedikten sonra bir şişlik hissedebilirsiniz. Bu durumda düşen testesteron hormonu ise sizi cinsel isteksizliğe itebilir. Özellikle akşamları daha kolay ve testesteronu baskılamayacak besinler tercih edin.

Siyah meyankökü:

 Meyankökü tüketimi testesteron seviyesini düşürüyor. Testesteron hem erkek hem de kadınlar da cinsel gücü ve isteği artıran hormonlar arasında yer alıyor

Patates kızartması:

 

 Aşırı işlenmiş gıdalar hızla enerji verir, ancak aynı hızla verdiği enerjiyi geri alır. Libidoyu önemli ölçüde düşürür ve
halsizliğe yol açar.

Konserve gıdalar :

 

Besin değerini önemli ölçüde yitirmiş, ölü gıdalar olarak da adlandırılabilen konserve gıdalar cinsel yaşamın da katili olabiliyor. Yine kısa süre enerji sağlayan bu besinler, kısa sürede sizi halsiz bırakacaktır. Bu da performans düşüklüğü demektir.

Sosis:

 

İşlenmiş gıdaların başında gelen sosis, hem genel vücut sağlığı hem de cinsel yaşama zarar veriyor. Bu gıdalar enerjinizi düşürür ve halsiz hissedersiniz. Dolayısıyla da cinsel isteğe darbe vurur.

Alkol: 

 

Alkollü içecekler, bir erkeğin ereksiyon elde etme ve sürdürme kabiliyetine olumsuz yönde müdahale eder ve cinsel gücü düşürür.

One Reply to “Libido Düşmanı Gıdalar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir