Kadınlar ve Erkeklerdeki Erojen Bölgeleri

Kadınlarda

Bir kadın bedenini ne kadar iyi tanırsa seksten o kadar zevk alır. Kadınlara erojen bölgelerinin bedenlerinin hangi bölgelerinde olduğunu anlatmak biraz tuhaf gelebilir. Ancak bir kadına partneri doğru davranmıyorsa o kadın erojen bölgelerini yeterince keşfedemez. Dolayısıylada zevk alamaz.

Boyun ve kulaklar için geçerli olan hafif dokunuşlar, bacak içleri ile diz arkaları için de geçerlidir. Ufak öpücükler, siz hazır hale geldikçe daha belirgin hale gelebilir.

Bir kadının en hassas bölgelerinden biri de kalçalarıdır. Kalçalar ufak dokunuşlarla uyarıldıktan sonra biraz sertlikten hoşlanırlar. Sevişirken sertlikten, partnerin gücünü üzerinde hissetmekten zevk almakla acı duymak arasında fark vardır. Acı duyarsanız sevişemezsiniz. Partnerinize hangi noktadan sonra sertlikte ileri gitmemesi gerektiğini söylemelisiniz. 


Dişler ve dil öpüşmenin önemli enstrümanlarıdır ancak kadınlar ufak dudak temasından daha fazla tahrik olur. Ufak dudak dokunuşları ile başlayan ve uzun süren bir öpüşme, kadını sekse hazır hale getirir. Bir erkeğin yapabileceği en büyük hata, öpüşürken kadının dudaklarını ısırması ve dilini ağzının içine sokmasıdır.

Erkeklerde

Avuç içine dairesel dokunuşlar ya da parmak uçları ile yapılan dokunuşlar birçok erkeğin hızlı bir şekilde uyarılmasına sebep olmaktadır.

C noktası ;
Kulağın erojen bir bölge olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur, ama bu vücudun küçücük parçasının, baştan çıkarmada da ne kadar etkili olduğuna şaşırabilirsiniz. Man in Bed (Erkekler Yatakta) adlı kitabın yazarı Barbara Keesling, “Bu C şeklindeki kıkırdaklı bölge, oldukça fazla sinir ucunu bir arada barındırmaktadır” diye açıklıyor.

Perineum

Penisin hemen yakınında olan farklı bir zevk noktası.Daha önce hiç duymamış olabilirsiniz adını.Erkeğin testisleri ve anüsü arasındaki sert bir deridir.Çoğu erkek için en çok zevk aldıkları yer burasıdır.

Anüs

Anüste fazlasıyla sinir ucu bulunuyor ve bu sebepten uyarıldığı zaman erkeğin daha fazla zevk aldığı bir gerçektir.En başta bir yada iki parmakla yavaşta dokunun eğer partneriniz durumdan memnunsa biraz daha baskı uygulayabilirsiniz.

Boyun bölgesi hem kadın hem de erkek için tahrik olunan noktalardan biridir. Ön sevişme sırasında erkeğin boynunu öpmek, onun cinsel ilişkiye daha hızlı bir şekilde hazır olmasını sağlar. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta öpücüklerin hafif şiddette olmasıdır. Hatta bazen sıcak bir nefes bile erkeği etkilemeye yeter.

Bel çukuru kadınlar için olduğu kadar erkekler için de uyarıcı bir bölgedir. Bel çukurunu öperek ya da bu bölgeye yumuşak bir şekilde dokunarak erkeğin aldığı zevki arttırabilirsiniz.

Karnın alt bölümünden başlayarak penise kadar uzanan kasık bölgesi erkeklerin en çok zevk aldığı noktalardan biridir. Bu bölgeyi parmak uçları ya da dudaklarla uyarmak erkeğin aldığı zevki ve yaşadığı orgazmın yoğunluğunu şiddetlendirecektir.

Kadınların göğüs uçlarından aldıkları zevk bilinir ama bu bölge erkeklerde nedense ihmal edilir. Halbuki göğüs uçları erkek için de önemli bir zevk noktasıdır. Seks sırasında partnerinizin göğüs uçlarını öperek ve bu bölgeyi hafifçe ısırarak erkeğinizin aldığı hazzı arttırabilir ve onu daha fazla tahrik edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir